Önerilerimiz

Evlerinizde en değer verdiğiniz eşyalarınız olan halılarınızı oto yıkama istasyonları gibi bilinçsizce halı yıkama yapan yerlere yıkatmayınız. Çünkü halılarınızı sağlıklı koşullarda yıkanmayacak iyice durulanmayacak ve halı sıkma işleminden geçmeyecektir, Islak halı çabuk şekilde kurumaz. Kurumayan halı ise, dokudaki sudan dolayı zaman içerisinde çürümeye neden olur.'' Halınızın ömrünü kısaltacaktır.''

Halı temizliğinde karşımıza çıkan sorunların başında, yerinde halı yıkama işlemiyle yıkanan halıların kısa süreler içerisinde çürüyüp kullanılmaz hale gelmesidir. Bol suyla yıkanan halıların kir ve tozları halı sıkma işleminden geçmemesinden dolayı uzun süre kuruyamaması sonucunda dibe çöker. Halınız yüzünden temiz gibi görünsene de sağlıklı olmamakla birlikte halınızın ömrü kısalacaktır.
 
Halınıza silkme ve çırpma işlemi yapmayın. Uygun zamanlarda elektrik süpürgesiyle süpürünüz. Halınızı kesinlikle silerek temizlemeyin. Bu işlem sadece halı üzerindeki mevcut kir ve tozları sadece halının dip noktalarına inmesini sağlar. Ev tipi halı yıkama makinesiyle yapacağınız yıkamadan sonra halınıza mutlaka durulama yapınız.
 
 
Herhangi bir leke durumunda lekeye mümkünse kurutmadan ve profesyonel bir firmanın vereceği bilgi doğrultusunda müdahale yapınız. Sivri ayaklı eşyaları halı üzerine mümkünse koymayınız. Halınızı pencere kenarında güneş ışığına direk maruz kalmasın, 2 ayda bir yönünü değiştirin.
 
Belli zamanlarda ara temizlik yapmak, halınızın hiç profesyonel yıkama istemeyeceği anlamına gelmez. Normal kullanımdaki bir halı temiz görünse bile ortalama 6 ay ayda bir profesyonel bir halı yıkama firması tarafından temizlenmelidir.
 
Halı yıkama işlemi ciddi bir iştir ve uzman kişilerce yapılmalıdır. doğru teknik kullanılmadan yapılan halı yıkama işlemi iyi ve sonuç vermez. bu yüzden halı yıkama firması seçerken oldukca dikkatli olmak gereklidir. Bir çok mevsimlik ve merdiven altı halı yıkama yeri halılarınızı bulaşık deterjanı,çamaşı suyu,kostik gibi  ucuz kimyasallarla yıkama yaparak sağlığınızla oynamaktadır.Emir halı yıkama fabrikası bütün yıkama işlemlerinde ERA 111 halı şampuanı kullanan profesyonel bir firmadır.
 
BİZİ ARAYIN TEMİZLİĞİNİZİ YAPALIM.